Łupież różowy Giberta to najprawdopodobniej choroba, za którą odpowiada ludzki wirus opryszczki. Szacuje się, że dotyczy około 2% osób zgłaszających się do dermatologa. Najczęściej rozwija się w populacji pediatrycznej i u młodych dorosłych. Charakteryzuje się występowaniem zmian rumieniowo-złuszczających. Chorobie nie towarzyszą zmiany ze strony innych narządów, choć u niektórych pacjentów mogą rozwinąć się prodromalne objawy …
Grzybica skóry głowy jest chorobą, która ma podłoże fizyczne, ale powoduje również ogromny stres psychiczny. Ten rodzaj dolegliwości skórnej ma wyjątkowo uciążliwy przebieg. Jeśli weźmiemy pod uwagę sam wygląd zmian, mamy pełny obraz cierpienia, przez jakie przechodzi osoba cierpiąca na tę dolegliwość. Jak można skutecznie leczyć grzybicę skóry głowy i zapobiegać jej nawrotom? Grzybica skóry …
Na przewlekłe choroby skóry cierpi aż kilkanaście procent populacji naszego kraju. Jedną z takich przypadłości jest łuszczyca skóry głowy. Choć ma podłoże fizyczne, to jej objawy niekorzystnie wpływają również na zdrowie psychiczne pacjenta. Nie jest to choroba zakaźna, ale niska świadomość społeczna powoduje stygmatyzację chorych. Problemy natury estetycznej zawsze powodują stres, a niestety objawy chorób …
Swędząca skóra głowy to dolegliwość, która utrudnia codzienne funkcjonowanie. Uporczywy świąd może dopaść Cię w najmniej spodziewanym momencie – np. na rozmowie o pracę lub podczas ważnej uroczystości rodzinnej. Częstą przyczyną świądu jest łupież, ale lista możliwych powodów okazuje się znacznie dłuższa. Znajdują się na niej m.in.: nieprawidłowa pielęgnacja, alergia kontaktowa lub atopowe zapalenie skóry …
Sucha skóra głowy to przypadłość, która negatywnie wpływa na wygląd włosów i utrudnia codzienne funkcjonowanie. Oprócz świądu, który może dopaść Cię w najmniej spodziewanym momencie, często pojawia się łupież. Do najczęstszych przyczyn takiego stanu rzeczy należą: nieprawidłowe nawyki pielęgnacyjne, nadmierna ekspozycja na szkodliwe promieniowanie UV, a także zaburzenia hormonalne. Z pomocą przychodzą emolienty i szampony …
Łysienie łojotokowe to choroba skóry, która kończy się całkowitą i nieodwracalną utratą włosów. Spowodowane jest przez łojotokowe zapalenie skóry. Łysienie jest konsekwencją zaburzeń pracy gruczołów łojowych na owłosionej skórze i bytowania na niej drożdżaka Malassezia. Na jakie objawy należy zwrócić uwagę w początkowej fazie choroby? Czy łysienie łojotokowe można leczyć? Łysienie łojotokowe – przyczyny Łojotokowe …
Szacuje się, że problem łupieżu suchego dotyczy kilku milionów Polaków między 15. a 75. rokiem życia. Dla wielu osób jest to dość wstydliwy problem, jednak nie warto go bagatelizować. Aby poradzić sobie z tym intruzem, często wystarczy stosowanie odpowiednich środków do pielęgnacji. Jeśli dbasz o swoje włosy, a mimo to łupież nie znika, skonsultuj się …
Wprowadź słowa i naciśnij Enter.