Pytanie: Od ponad roku staramy się z mężem o dziecko, dotychczas bez skutku. Ostatnio zdecydowaliśmy się na wykonanie badań i wykryto u mnie wysoki poziom testosteronu. Czy może to być powodem niepłodności? Odpowiedź: Jest to możliwe. Wysoki poziom testosteronu u kobiety może prowadzić do zaburzeń owulacji i pojawienia się bezowulacyjnych cykli miesiączkowych, jak również być …
Testosteron jest podstawowym hormonem męskim. Odpowiada nie tylko za funkcje seksualne i siłę mięśni, lecz także za funkcjonowanie mózgu i procesy metaboliczne. Wpływ na poziom testosteronu ma wiele czynników i są to m.in.: dieta, używki, rodzaj treningu, współwystępowanie chorób. Jak objawia się niedobór, a jak nadmiar testosteronu? Jakie są dopuszczalne stężenia i kiedy odstępstwa od …
Istnieje wiele sposobów, aby podnieść testosteron. Duże znaczenie mają dieta, regularna aktywność fizyczna, dobry jakościowo sen i suplementacja. Niedobory tego hormonu mogą się objawiać zmniejszonym libido, zwiększoną częstotliwością zachorowań oraz nerwowością i problemami z koncentracją. Warto jedna zadbać o prawidłowy poziom testosteronu, w szczególności w przypadku planowania rodziny. Czy można naturalnie podnieść jego poziom? Czym …
Afrodyzjaki to substancje naturalne, wpływające na poziom hormonów płciowych, w tym testosteronu. Mogą stymulować popęd seksualny, zwiększyć libido i poprawić długość erekcji. Afrodyzjaki nie są jednak lekiem na problemy z poziomem testosteronu. Osoby z podejrzeniem niedoboru lub nadmiaru tego hormonu powinny wykonać badania krwi. Czym są afrodyzjaki? Nazwa afrodyzjak pochodzi od Afrodyty, greckiej bogini miłości. …
Pytanie: Od kilku miesięcy mam problem z utrzymaniem erekcji, co ma bardzo negatywny wpływ na mój związek. Jakie badania powinienem wykonać? Odpowiedź: Zaburzenia erekcji są dość częstą przypadłością wśród mężczyzn, wymagającą diagnostyki i odpowiedniego postępowania. Problemy z utrzymaniem wzwodu mogą wynikać z przyczyn psychologicznych (depresji, stresu), chorób somatycznych i metabolicznych (m.in. cukrzycy, chorób sercowo-naczyniowych, hipercholesterolemii), …
Testosteron jest hormonem, który u mężczyzn jest w 95% produkowany w jądrach. Jego prawidłowe stężenie odgrywa ważną rolę już w życiu płodowym, warunkując rozwój układu rozrodczego. W okresie pokwitania odpowiada za wykształcenie trzeciorzędowych cech płciowych. Niski poziom testosteronu u mężczyzn prowadzi do hipogonadyzmu, zaburzeń erekcji, niepłodności. Na czym polega leczenie hormonalne? Jakie są rodzaje testosteronu? …
Dihydrotestosteron (DHT), aktywna forma testosteronu, jest hormonem androgenowym powstającym z testosteronu. U mężczyzn większość krążącego DHT pochodzi z testosteronu, który wniknął do komórki docelowej i uległ konwersji pod wpływem enzymu 5-alfa-reduktazy. U kobiet, ze względu na wyższą produkcję androstendionu niż testosteronu, DHT we krwi pochodzi głównie z androstendionu i częściowo z dehydroepiandrosteronu. DHT jest hormonem …
Spadek libido spowodowany jest najczęściej nieprawidłowym trybem życia, zaburzeniami hormonalnymi lub czynnikami psychologicznymi. Obniżony popęd seksualny może też być jednym z symptomów choroby. Dlatego, jeżeli obserwujesz u siebie obniżone libido, warto zrobić odpowiednie badania, aby sprawdzić, czy coś złego nie dzieje się w Twoim organizmie. Spadek libido jako problem hormonalny Libido, definiowane jest jako ogół …
Wprowadź słowa i naciśnij Enter.